Czas przeszły

Czas przeszły

Kryminał, sensacja, thriller

Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros
Liczba stron: 349
Rozmiar 2 MB
Data premiery: 2019-01-16
Tytuł: Czas przeszły
Autor: Child Lee
Tłumacz: Kraśko Jan
Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 349
Data premiery: 2019-01-16
Rok wydania: 2019
Format: MOBI UWAGA! Ebook chroniony przez watermark. więcej ›
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 31414593

Muszą zatrzymać się w odciętym od świata motelu, choć każda jego ściana zdaje się wołać do nich, żeby wynosili się stąd jak najszybciej. Tym razem jednak będzie musiał bić się z przeszłością. reacher postanowił podążyć szlakiem zachodzącego słońca i przejechać z maine do kalifornii. Czym jest jeden dodatkowy dzień podróży? dla reachera niczym szczególnym. W archiwach laconii nie ma jednak po nim śladu. Ale samochód nie działa, a właściciele obiecują pomoc. następnego ranka reacher stara się dowiedzieć czegoś o rodzinnym domu. Przy leśnej drodze w nowej anglii widzi drogowskaz do miejsca, w którym nigdy nie był: miasteczka, gdzie mieszkał jego ojciec. Ale, jak zwykle, nie ujechał daleko. Reacher będzie musiał wpakować się w niezłe kłopoty, żeby odnaleźć strzępy informacji o ojcu. Kiedy reacher przekracza granicę miasteczka laconia, kilka kilometrów dalej dwojgu kanadyjczykom psuje się samochód. Czas przeszły Ebook. zazwyczaj przeciwnicy reachera mają dwie pięści. Czas przeszły Pdf. Ale w znacznie gorszych tarapatach znajdzie się dwójka kanadyjczyków. i reacher dokona szokującego odkrycia: teraźniejszość może być ciężka do zniesienia, ale przeszłość też nie jest spokojna. raczej zabójcza. "sztukmistrz sensacji!" "entertainment weekly" .

Komentarze

Dariusz Szymański

Dariusz Szymański

Fabuła może trochę naiwna i już przerabiana, ale do poczytania przed snem polecam.

czytanienaplatanie

czytanienaplatanie

Najnowsza książka Lee Childa spodobała mi się jeszcze bardziej niż poprzednia. Uwielbiam czytać przygody tego bezkompromisowego awanturnika kierującego się tylko własnymi zasadami. Tym razem towarzyszymy Reacherowi w sentymentalnej podróży do przeszłości. Jack odwiedza miejscowość, z której pochodził jego ojciec, by rzucić okiem na rodzinny dom. Okazuje się, że nie jest to tak proste jak mogłoby się wydawać, a jego przodkowie mieli swoje sekrety. Jack nie byłby oczywiście sobą gdyby przy okazji nie nadepnął miejscowym na odcisk, oczywiście w obronie słusznej sprawy i nie wplątał się w grubszą aferę. Czy uda mu się odnaleźć rodzinne korzenie? Jaką tajemnicę skrywa motel skryty w lesie? Czy wiąże się z nim mroczny sekret, a może intuicja Reachera tym razem go zawiedzie? Wypiłam wspólnie z Jackiem hektolitry kawy, spędzając z nim, jak zawsze, kilka emocjonujących godzin. Mimo, że to już 23 tom przygód z Reacherem w roli głównej, czyta się je z przyjemnością i widać, że autorowi nie brakuje pomysłów na kolejne intrygujące opowieści.

Mechaniczna Kulturacja

Mechaniczna Kulturacja

Lee Child powraca z kolejną odsłoną przygód Jacka Reachera, która niesie ze sobą kilka intrygujących zwrotów akcji, szczególnie interesujących dla fanów serii. Jest to dwudziesty trzeci tom, który jak poprzednie ukazał się na naszym rynku wydawniczym nakładem wydawnictwa Albatros. Akcja zaczyna się w momencie podróży Jacka do Kalifornii. Wyprawa jednak kończy się zanim na dobre się zaczęła. W New Hampshire, gdzie na wietrze grzechocze znak drogowy informujący o mieście Lakonia, bohatera dopadają wspomnienia z przeszłości, a dokładnie o ojcu, który nauczył go stalowych sposobów życia w morzu. Uzbrojony w ogromną ciekawość i mnóstwo czasu Reacher zapuszcza się na obrzeża Lakonii. Niestety nie wszyscy mieszkańcy są zadowoleni, słysząc jego nazwisko. Są tacy, którzy nie chcą niczego więcej, jak wypędzić go z miasta, a ma to związek z właśnie z osobą jego ojca. Ci, którzy jednak znają Jacka wiedzą, że taka sytuacja i naciski mogą przynieść tylko odwrotny skutek. Tymczasem w innej części miasta dwoje Kanadyjczyków w drodze do Nowego Jorku zatrzymuje się w pobliskim Motelu. Uszkodzony samochód sprawia, że muszą na pewien czas się zatrzymać, choć wewnętrzny głos podpowiada im, żeby jak najszybciej stad uciekali. Okazuje się, że w tym miejscu dzieje się coś dziwnego, o czym jeszcze nie mają zielonego pojęcia, a szybko przyjdzie się im o tym przekonać. Co jednak te dwie na pierwszy rzut oka różne sprawy mają ze sobą wspólnego? Z czasem okazuje się, że Lakonia to nie tylko mała kropka na mapie. Wydarzenia, które się tu rozegrają mają o wiele większy zakres. Przeszłość tego miasta, związana z ojcem Reachera, która dawno temu została pogrzebana wraz z jego odejściem, znów da o sobie znać i mocno wpłynie na przyszłość całego miasta. Bohater zaś odkryje wiele tajemnic o swoich przodkach, co niestety będzie miało również wpływ na niego samego. Autor wykonuje wspaniałą pracę, tworząc mocną i w pewnym stopniu świeżą historię. Pozytywnie wpływa to na odbiór całej serii o przygodach Jacka Reachera, która w pewnym momencie zaczynała trącić schematami. Cała historia ukazana jest w formie crescendo. Autor misternie buduje napięcie prowadząc do finalnego wybuchu. Ciarki na plecach gwarantowane. Czas Przeszły to nie tylko kolejna odsłona przygód jednego na najbardziej rozpoznawalnych bohaterów literackich ostatnich lat. To także powrót do korzeni i walka z przeszłością, zabójczą przeszłością. Poza tym standard. Kilka trupów po drodze, kilka spuszczonych łomotów i Reacher niezachwianie dążący do poznania prawdy. Przyjemność w najczystszej postaci.

Jolanta Majewska

Jolanta Majewska

Bardzo się rozczarowałam. Nigdy więcej nie kupię książki tego autora. Wszystko bardzo naciągane i mało wiarygodne. Postacie banalne, wątek płytki, zakończenie głupie. Szkoda czasu i pieniędzy.

Zostaw komentarz