Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania

Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania

Literatura faktu, reportaż

Wydawnictwo: Wydawnictwo Zysk i S-ka
Liczba stron: 224
Rozmiar 5,5 MB
Data premiery: 2018-11-09
Tytuł: Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania
Autor: Hawking Stephen
Tłumacz: Krośniak Marek
Wydawnictwo: Wydawnictwo Zysk i S-ka
Język wydania: polski
Język oryginału: angielski
Liczba stron: 224
Data premiery: 2018-11-09
Rok wydania: 2018
Format: MOBI UWAGA! Ebook chroniony przez watermark. więcej ›
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 30798724

Książka zawiera również przedmowę laureata oscara eddiego redmayne’a, który grał postać hawkinga w filmie teoria wszystkiego oraz posłowie napisane przez córkę hawkinga, lucy hawking, a ponadto prywatne zdjęcia i inne materiały archiwalne. . Uwielbiano go również za szelmowskie poczucie humoru. Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania Pdf. "krótkie odpowiedzi na wielkie pytania" światowej sławy kosmolog i autor bestsellera nad bestsellerami "krótka historia czasu" pozostawił nam swoje odpowiedzi na najistotniejsze pytania o nasze miejsce i przyszłość we wszechświecie skąd się wzięliśmy? czy ostatecznie przetrwamy? czy postęp techniki uchroni nas przed zagładą? w jaki sposób moglibyśmy w pełni rozwinąć skrzydła? stephen hawking został uznany za jeden z największych umysłów naszych czasów, a jego heroiczne zmagania z chorobą, odkąd w wieku dwudziestu jeden lat zdiagnozowano u niego stwardnienie zanikowe boczne, stanowią trwałe źródło inspiracji dla nas wszystkich. Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania Ebook. Bezpośrednio przed śmiercią pracował nad swym ostatnim dziełem – zestawieniem odpowiedzi na "wielkie" pytania, które tak często stawiał, wykraczając poza granice ściśle akademickich badań. w swojej ostatniej książce hawking przedstawia poglądy dotyczące najpoważniejszych zagrożeń, przed jakimi stoi ludzkość, oraz tego, jaka przyszłość zarysowuje się przed ziemskim globem. Zasłynął zarówno z przełomowych dokonań w dziedzinie fizyki teoretycznej, jak i z nadzwyczajnej umiejętności objaśniania skomplikowanych pojęć w sposób przystępny dla każdego. Każdą część rozpoczyna wprowadzenie pióra wybitnego intelektualisty, który nakreśla swoją własną ocenę wkładu profesora hawkinga do gmachu naszej wiedzy.

Komentarze

Łukasz Gołacki

Łukasz Gołacki

Bardo fajna pozycja, napisana w taki sposób, aby każdy mógł zrozumieć o co chodzi, bez konieczności posiadania stopnia naukowego z fizyki.

Dorota Dubyk

Dorota Dubyk

Kopia poprzednich książek Hawkinga. Nic nadzwyczajnego.

Tamara

Tamara

Polecam każdej osobie ciekawej życia. Przystępnym językiem o wielkich rzeczach.

Waldemar Łakiewicz

Waldemar Łakiewicz

Przeczytałem jednym tchem. Był wielkim wizjonerem-naukowcem i skutecznym popularyzatorem wiedzy. Niewątpliwym fenomenem naszych czasów. Czasów w których publiczność korzysta pełnymi garściami z dorobku nauki i technologii, a jednocześnie neguje naukowe idee i autorytety. Pomimo tego, że jego dziedziną były nauki ścisłe, poglądy przez niego prezentowane są głęboko humanistyczne. Dobrze zrobimy, jeśli weźmiemy sobie do serca przesłanie wujka Stephena.

Daniel Dąbski

Daniel Dąbski

Publikacja doskonała, godna polecenia, popularno naukowa napisana w zrozumiałym i lekkim języku, bardzo wciągająca, szeroko i komunikatywnie opisująca treści łatwo-przyswajalne dla laika.

Zostaw komentarz