Dodaj do znajomych

Dodaj do znajomych

Biografie i wspomnienia

Wydawnictwo: Agora
Liczba stron: 133
Rozmiar 11,7 MB
Data premiery: 2018-05-24
Tytuł: Dodaj do znajomych
Autor: Łapicka Zuzanna
Wydawnictwo: Agora
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 133
Data premiery: 2018-05-24
Rok wydania: 2018
Format: MOBI UWAGA! Ebook chroniony przez watermark. więcej ›
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 26243443

Dodaj do znajomych Pdf. Wyższych sfer artystycznych, nie tylko polski. w swej książce łapicka kreśli portrety kilkudziesięciu intrygujących postaci, które spotkała, choćby krzysztofa kieślowskiego i andrzeja żuławskiego, ale równie ważny, jak one same, jest sposób, w jaki na nie patrzy: przenikliwie i dowcipnie. łapicka pisze także o agnieszce osieckiej i jeremim przyborze, o federico fellinim, spotkanym w cinecittà, janie pawle ii, odwiedzanym w watykanie, o andrzeju wajdzie, krystynie jandzie i joannie szczepkowskiej, gustawie holoubku i tadeuszu łomnickim, elżbiecie czyżewskiej i jerzym skolimowskim, stanisławie dygacie i tadeuszu konwickim, o emigracyjnym paryżu z lat 80. życie zuzanny łapickiej, córki andrzeja łapickiego, byłej żony daniela olbrychskiego, to idealny materiał na scenariusz serialu z życia tzw. Wreszcie go posłuchała." . I warszawie, której już dziś nie ma. janusz głowacki zawsze powtarzał łapickiej: "powinnaś pisać. Dodaj do znajomych Ebook.

Komentarze

Jolanta Majewska

Jolanta Majewska

Lekka lektura, jak artykuł z "Życia na gorąco". Miło wrócić do starych czasów dla czytelników z tego samego pokolenia, co autorka. Szkoda, że odeszła za wcześnie. Anegdoty bawią, puenty celne, sceny z życia śmietanki kulturalnej PRL barwne. Polecam na szare, zimowe dni.

ewa

ewa

Cudowna, wciągająca książka. Opisuje życie PRL ale to nieznane większości zwykłych ludzi. Nie ma tu skandali (lub niewiele) ale jest dużo humoru, ludzi znanych z gazet i filmów i dużo życzliwości dla świata. Pani Zuzanno, dlaczego tylko jednak książka??? To marnowanie talentu.

Bozena

Bozena

Wspaniala ksiazka ,lekko i z poczuciem humoru napisana.Przeczytalam ja jednym tchem i zaluje ,ze juz sie skonczyla.Gratulacje dla Pani Zuzanny.Sprowokowala mnie do zakupu : Jutro bedzie ;Zemsta;

janina

janina

Lekka,łatwa i przyjemna lektura

Zostaw komentarz