Homo deus. Krótka historia jutra

Homo deus. Krótka historia jutra

Literatura faktu, reportaż

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Liczba stron: 552
Rozmiar 13,9 MB
Data premiery: 2018-04-18
Tytuł: Homo deus. Krótka historia jutra
Autor: Harari Yuval Noah
Tłumacz: Romanek Michał
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Język wydania: polski
Język oryginału: hebrajski
Liczba stron: 552
Data premiery: 2018-04-18
Rok wydania: 2018
Format: MOBI UWAGA! Ebook chroniony przez watermark. więcej ›
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 26058399

W xxi wieku poczucie szczęścia po prostu będzie można włączyć na żądanie. wojna to przeżytek. już dzisiaj więcej osób umiera w wyniku samobójstw niż w konfliktach zbrojnych. światowy bestseller. W swym najnowszym dziele stawia kolejny krok – w "homo deus…" myśliciel skupia się na teraźniejszych wyzwaniach, szuka odpowiedzi na pytanie, co nas czeka w przyszłości, a przede wszystkim udowadnia, że już wkrótce człowiek stanie się równy bogom. harari z niezwykłą lekkością, a zarazem wnikliwością łączy historię, filozofię, socjologię, biotechnologię i wiele innych dziedzin nauki. Z tego połączenia wyłania się fascynująca wizja xxi wieku jako epoki, w której dokona się najważniejsza i najgłębsza przemiana w dziejach. śmierć to tylko problem techniczny. światowe korporacje prowadzą wyścig po nieśmiertelność. Styl harariego, promieniujący mocą i jasnością sprawia, że czytelnik patrzy na świat jak na zjawisko dziwne i zarazem nowe." "the sunday times" . Jesteśmy na to gotowi? czy odnajdziemy się w takim świecie? "to rodzaj książki, która zmiata pajęczyny z naszych mózgów. Jeśli człowiek będzie nieśmiertelny, jak zmienią się społeczeństwa i religie? czy ludzkość osiągnie szczęście? człowiek to biologiczna maszyna, a skoro tak, można nią sterować. O czym to świadczy? nowe religie, nowa struktura społeczna, nowa ekonomia, bioinżynieria, cyborgizacja, nowa etyka i nowy humanizm. Już niebawem najbogatszych będzie stać na przedłużanie swojego życia. Od zwierząt do bogów", sprzedanej na całym świecie w nakładzie ponad 5 milionów egzemplarzy, opisywał ewolucję i historię ludzkości. Homo deus. Krótka historia jutra Pdf. Homo deus. Krótka historia jutra Ebook. Nowa książka najbardziej inspirującego myśliciela xxi wieku. tak będzie wyglądała nasza przyszłość! yuval noah harari w słynnej książce "sapiens.

Komentarze

anonymous

anonymous

Dobrze się czyta. Fajne spojrzenie na rzeczywistość. 5 gwiazdek.

Cymi

Cymi

Harari w formie. Tym razem skupia si e na potencjalnych przyszłych wydarzeniach. To co u Harariego cenię najbardziej to ta wnikliwa analiza i przemyślenia nad tym co może się wydarzyć. Jest to absolutnie naukowiec klasy światowej z lekkim piórem, co po raz wtóry można dostrzec w Homo Deus. Polecam.

Mirosław Bieniek

Mirosław Bieniek

wspaniała pozycja trudno oderwać się od czytania, powinna być w obowiązkowej lekturze POLECAM

Andrzej Nierobisz

Andrzej Nierobisz

Świetna książka o historii rodzaju ludzkiego. Przykleiłem zakładki do niektórych stron i ciągle do nich wracam. Czytam po wielokroć fragmenty o szczęściu i sensie życia. Każdy kto zastanawia się nad swoim życiem powinien przeczytać tą książkę. Polecam. Andrzej

Anonim

Anonim

Warto przeczytać .

Zostaw komentarz