Uniwersum Metro 2033. Metro 2033

Uniwersum Metro 2033. Metro 2033

Fantastyka, horror

Wydawnictwo: Wydawnictwo Insignis
Seria: Uniwersum Metro 2033
Liczba stron: 596
Rozmiar 7,2 MB
Data premiery: 2012-11-26
Tytuł: Uniwersum Metro 2033. Metro 2033
Seria: Uniwersum Metro 2033
Autor: Glukhovsky Dmitry
Wydawnictwo: Wydawnictwo Insignis
Język wydania: polski
Liczba stron: 596
Data premiery: 2012-11-26
Rok wydania: 2010
Format: MOBI UWAGA! Ebook chroniony przez watermark. więcej ›
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 11191414

Zawierają sojusze, toczą wojny. wogn to wysunięta najbardziej na północ zamieszkała stacja metra. Kiedyś była jedną z najpiękniejszych, a po zagładzie przez długi czas pozostawała bezpieczna. Teraz pojawiło się na niej śmiertelne niebezpieczeństwo. artem, młody mężczyzna z wogn-u, otrzymuje zadanie: musi przedostać się do legendarnej stacji polis, serca moskiewskiego metra, aby przekazać ostrzeżenie o nowym niebezpieczeństwie. Ocaleli tylko nieliczni, chroniący się w moskiewskim metrze, które dzięki unikalnej konstrukcji stało się najprawdopodobniej ostatnim przyczółkiem ludzkości. W wyniku konfliktu atomowego świat uległ zagładzie. Uniwersum Metro 2033. Metro 2033 Ebook. czy kiedykolwiek przyszło ci do głowy, że ostatni epizod historii cywilizacji człowieka rozegra się w przejmującej atmosferze moskiewskiego metra? czy człowiek, który w marzeniach sięgał gwiazd, godzien jest skończyć jak szczur, sto metrów pod ziemią? mało prawdopodobne? po przeczytaniu metra 2033 – rosyjskiego, kultowego już bestsellera, który zawładnął wyobraźnią ponad dwuipółmilionowej rzeszy czytelników – na pewno zmienisz zdanie. ten thriller sf, którego wartka akcja i niezwykle sugestywnie przedstawiony świat nie pozwolą ci się od niego oderwać aż do ostatniej strony, to nie tylko wspaniała rozrywka i uczta dla czytelnika. Uniwersum Metro 2033. Metro 2033 Pdf. Na mrocznych stacjach, rozświetlanych światłami awaryjnymi i blaskiem ognisk, ludzie ci próbują wieść życie zbliżone do tego sprzed katastrofy. Tworzą mikropaństwa spajane ideologią, religią czy po prostu ochroną filtrów wodnych... Od powodzenia jego misji zależy przyszłość nie tylko peryferyjnej stacji, ale być może całej ocalałej w metrze ludzkości. . To obraz świata po końcu świata. rok 2033. To także portret człowieka u schyłku cywilizacji; przejmująca analiza jego niezmiennej natury.

Komentarze

Wesoły Romek

Wesoły Romek

Oby taki świat nigdy nie zaistniał. Wizja Ziemi po wojnie atomowej. W Moskwie przeżyli tylko ci, którzy byli akurat w metrze lub w pobliżu. Po latach w podziemiach rosyjskiej stolicy tworzą państwa wielkości jednej lub kilku stacji, krwawo broniące swoich granic mających szerokość tunelu. Na powierzchni napromienienie nie pozwala żyć, a poza tym na ludzi polują monstra zmutowane przez promieniowanie. Państewka mają różne ustroje – mamy faszystowską Rzeszę, komunistycznych „Czerwonych”, handlowe republiki, producenckie folwarki – dla każdego cos miłego. Ale jednocześnie w tych mini-społecznościach zaznaczają najczarniejsze ideologie. Np. Rzesza przyjmuje tylko zdrowych ludzi, „ułomnych” traktując jak „nie-ludzi”, a Czerwoni zabijają tych, którzy nie zgadzają się z ich ideami. Poza tym - czy komuś nie zależy na utrzymaniu tego stanu rzeczy? Na trzymaniu tych wszystkich ludzi w norach? Główny wątek opowieści zaczyna się, kiedy młody Artem otrzymuje misję od stalkera Huntera. Podróż Artema przez ten podziemny świat, jego zdolność obserwacji, dociekliwość, umiejętność wyciągania wniosków, doprowadza go do PRAWDY. Ale czy ktoś będzie zainteresowany tym, czego Artem się dowiedział? To już proponuję przeczytać samemu. Władza, władza, władza. Zawsze znajdują się tacy, którzy chcą mówić innym, co mają robić, jak się ubierać, co jeść – a w końcu – co i jak myśleć. Arcyciekawy punkt widzenia na ludzkość i społeczeństwa, bogato okraszony fantastycznymi przygodami w podziemnym (i nie tylko) świecie. Gorąco polecam. Recenzja jest tożsama dla całej trylogii, dlatego, że stanowi ona całość i zakończenie czytania na pierwszym lub drugim tomie jest niecelowe.

marciniasty

marciniasty

No i wybuchła wojna atomowa. Ludzie pochowali się pod ziemią aby przeżyć. W powstałym mikroświecie podziemnego metra zaczęły wychodzić z ludzi wszelkie najgorsze cechy - powstały ugrupowania komunistyczne, faszystowskie, sekciarskie i inne. Ludzie hodują grzyby a mięso jest na wagę złota - a raczej pocisków - bo to one stanowią walutę.Pierwsza część trylogii jest moim zdaniem najlepsza. Zdecydowanie polecam fanom gatunku!

Kamil M.

Kamil M.

Książka bardzociekawa. Bardzo refleksyjna. Momentami monotonna lub trudna do zrozumienia, dlatego polecam ją troche starszym czytelnikom ;)

Zostaw komentarz